ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 14. Спостерігачі, представники ЗМІ, довірені та уповноважені особи (ЧаПи)

Коли саме починаються повноваження офіційних спостерігачів? А коли припиняються?


Запитання:
Коли саме починаються повноваження офіційних спостерігачів? А припиняються?
Відповідь:

Повноваження офіційних спостерігачів починаються з дня їх реєстрації відповідною виборчою комісією, і припиняються після офіційного оголошення ТВК результатів відповідних виборів (ч.4 ст.58 Кодексу).
ТВК, яка зареєструвала офіційного спостерігача, може достроково припинити його повноваження у разі встановлення фактів грубого або систематичного порушення ним Конституції України та законів України. Про припинення повноважень офіційного спостерігача приймається мотивоване рішення (ч.6 ст.58 Кодексу).
Повноваження офіційного спостерігача від партії, кандидата, висунутого партією, вважаються припиненими з моменту втрати відповідною партією статусу суб'єкта виборчого процесу (ч.7 ст.58 Кодексу).
ГО, уповноважена особа організації партії у відповідному виборчому окрузі чи кандидат мають право відкликати свого офіційного спостерігача, звернувшись до відповідної ТВК, яка його зареєструвала, з письмовою заявою про припинення повноважень такого спостерігача, та подати документи для реєстрації іншої особи (ч.12 ст.60 Кодексу).
Офіційний спостерігач від ГО, партії чи кандидата має право у будь-який час звернутися до ТВК, яка його зареєструвала, із заявою про складення своїх повноважень. На підставі такої заяви виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації офіційного спостерігача, копія якого надається або направляється керівнику відповідно ГО, кандидату, уповноваженій особі організації партії у відповідному виборчому окрузі (ч.13 ст.60 Кодексу).
У відповіді на це питання використано фрагмент навчального посібника для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, публікацію якого здійснено Міжнародною фундацією виборчих систем на запит Центральної виборчої комісії в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні».
Завантажити посібник у форматі Adobe PDF з сайту ЦВК можна за цим посиланням: Навчальний посібник для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, або ж натиснувши на зображення.
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.