ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 15. Виборчі бюлетені (ЧаПи)

Які вимоги встановлює Кодекс до форми, кольору та тексту виборчого бюлетеня?


 


Запитання:
Які вимоги встановлює Кодекс до форми, кольору та тексту виборчого бюлетеня?
Відповідь:

Форма та колір виборчого бюлетеня для кожних місцевих виборів затверджуються ЦВК не пізніш як за 30 днів до дня проведення чергових місцевих виборів і не можуть змінюватися до призначення наступних чергових місцевих виборів (ч.1 ст.240 Кодексу).
Текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними ТВК не пізніш як за 17 днів до дня голосування.
Текст викладається державною мовою і повинен бути розміщений на одному аркуші та лише з одного боку (ч.2,3 ст.240 Кодексу).
Виборчий бюлетень повинен містити (ч.4 ст.240 Кодексу):
1) назву місцевих виборів,
2) дату місцевих виборів*, а в разі проведення повторного голосування - зазначення "повторне голосування" та дату його проведення,
3) позначення виборчого округу,«Територіальний виборчий округ» на виборах депутатів обласних, районних, районних у місті, а також міських, сільських, селищних рад (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше); «багатомандатний виборчий округ» на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), «єдиний одномандатний сільський/селищний/міський виборчий округ» на виборах сільського, селищного, міського голови відповідно,
4) позначення номеру виборчого округу (за наявності),
5) позначене місце для номера виборчої дільниці. За наявності технічної можливості ТВК може прийняти рішення про виготовлення виборчих бюлетенів із зазначенням номерів виборчих дільниць.
6) позначене місце для печатки ДВК.
Виборчий бюлетень також містить роз'яснення щодо порядку його заповнення виборцем під час голосування (ч.5 ст.240 Кодексу)
Ступінь захисту виборчого бюлетеня встановлюється відповідною ТВК у такий самий строк (ч.2 ст.240 Кодексу).

У відповіді на це питання використано фрагмент навчального посібника для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, публікацію якого здійснено Міжнародною фундацією виборчих систем на запит Центральної виборчої комісії в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні».
Завантажити посібник у форматі Adobe PDF з сайту ЦВК можна за цим посиланням: Навчальний посібник для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, або ж натиснувши на зображення.
Додаткові документи (5) Attachments