ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 15. Виборчі бюлетені (ЧаПи)

Якими мають бути виборчі бюлетені з виборів депутатів обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)?

У К Р А Ї Н А

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

25 березня 2014 року № 69

Про форми подань щодо кандидатур до складу окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України 

Відповідно до частин третьої, шостої, сьомої статті 23, частин другої – шостої, дев’ятої, десятої статті 24, пункту 13 частини другої статті 25, частини третьої статті 29 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11 – 13, пунктом 9 статті 18 Закону України "Про  Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити форми подань щодо кандидатур до складу: 

окружних виборчих комісій з виборів Президента України (додаток 1);

дільничних виборчих комісій з виборів Президента України звичайних та/або спеціальних виборчих дільниць (додаток 2);

дільничних виборчих комісій з виборів Президента України закордонних виборчих дільниць (додатки 3, 4);

дільничної виборчої комісії з виборів Президента України спеціальної виборчої дільниці, утвореної на судні, що перебуває у день виборів у плаванні під Державним Прапором України/на полярній станції України (додаток 5); 

дільничної виборчої комісії з виборів Президента України спеціальної виборчої дільниці, що утворюється у винятковому випадку (додатки 6, 7).

2. Цю постанову надіслати Міністерству закордонних справ України, Міністерству оборони України, окружним виборчим комісіям з виборів Президента України після їх утворення та оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії   М. ОХЕНДОВСЬКИЙ

 


Запитання:
Якими мають бути виборчі бюлетені з виборів депутатів обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)?
Відповідь:

Назви організацій партій розміщуються у виборчому бюлетені в порядку їхніх номерів, визначених жеребкуванням.
Жеребкування проводиться ТВК у порядку, визначеному в Постанові ЦВК від 25 червня 2020 року № 115 (зі змінами від 28.07.2020) за участю представників організацій партій у відповідній виборчій комісії, кандидатів у депутати, уповноважених осіб організацій партій після закінчення реєстрації кандидатів у депутати до затвердження тексту виборчого бюлетеня (ч.1 ст.241 Кодексу).
у виборчому бюлетені в одному ряду, почергово з ліва на право зазначаються (ч.1 ст.241 Кодексу):
 1) визначений жеребкуванням номер кожної організації партії;
 2) повна назва відповідної організації партії, П.і.Б. кандидата у депутати, включеного до єдиного виборчого списку під першим номером без зазначення номера;
 3) два квадрати: порожній квадрат - для волевиявлення щодо організації партії та квадрат із нанесеним трафаретом - для волевиявлення щодо кандидатів, включених до відповідного територіального виборчого списку організації партії;
 4) виборчий список з прізвищами, ініціалами усіх кандидатів та їх порядковими номерами трафаретним форматом зверху донизу, за Якими їх включено до відповідного територіального виборчого списку організації партії, у дві колонки.
у відповіді на це питання використано фрагмент навчального посібника для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, публікацію якого здійснено Міжнародною фундацією виборчих систем на запит Центральної виборчої комісії в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні».
Завантажити посібник у форматі Adobe PDF з сайту ЦВК можна за цим посиланням: Навчальний посібник для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, або ж натиснувши на зображення.
Додаткові документи (7) Attachments