ВСІ РОЗДІЛИ » Кілька розділів

Посібник для суддів "МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020"

 МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020: Посібник для суддівПосібник містить наступні розділи:

- Розгляд спорів щодо виборів

- Матеріальне право: міжнародні стандарти, виборче законодавство і практика

- Процесуальне право (виборчі спори): законодавство і практика


а також навчальні вправи, розділ запитань і відповідей, тестові запитання та зразки процесуальних документів


У посібнику узагальнено та висвітлено міжнародні стандарти у сфері виборів, зміст положень Конституції України, Виборчого кодексу України, інших законів та прийнятих з метою реалізації їх положень підзаконних актів з питань організації підготовки та проведення місцевих виборів. Особлива увага приділена новелам правового регулювання. Досліджена практика застосування відповідних правових актів судами під час врегулювання виборчих спорів. Зокрема, розкрито питання виборчих систем, територіальної організації місцевих виборів, системи та статусу виборчих комісій, реалізації активного та пасивного виборчого права, здійснення передвиборної агітації та її фінансування, організації та проведення голосування, підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування і результатів виборів. Особливий наголос у ньому зроблено на нормах процесуального права, яке застосовується при вирішенні судами виборчих спорів.
У посібнику також надано характеристику виборчого спору, розкрито основні правила розгляду та вирішення виборчих спорів – як в контексті вимог чинного Кодексу адміністративного судочинства України,так і міжнародних стандартів. Виклад теоретичних питань супроводжується навчальними вправами та найбільш поширеними запитаннями (і відповідями на них), які виникають в процесі вирішення виборчих спорів. Посібник орієнтований на суддів адміністративних та місцевих судів і може бути використаний ними при вирішенні виборчих спорів, пов'язаних з підготовкою та проведенням місцевих виборів, а також для підвищення власної кваліфікації з відповідних питань. Він має науково-практичний характер, тому може бути корисним не тільки для суддів, але і для студентів, аспірантів та викладачів юридичних і гуманітарних закладів вищої освіти і факультетів, науковців, депутатів місцевих рад, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, членів політичних партій, кандидатів у депутати та їх довірених осіб, представників громадських об'єднань, які спеціалізуються на виборчій тематиці, а також всіх, хто цікавиться питаннями виборчого права.

Завантажити посібник у форматі Adobe PDF можна за цим посиланням: МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020: Посібник для суддів, або натиснувши на зображення обкладинки.
 

Ця публікація була розроблена Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) у співпраці з Національною школою суддів України (НШСУ) та Програмою USAID "Нове правосуддя” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать авторському колективу і не обов'язково відображають погляди Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Національної школи суддів України (НСШУ), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади, уряду Канади або уряду Великої Британії.

Автори:  О. Губська, Д. Ковриженко, Б. Мохончук, Н. Писаренко, П. Романюк, М. Цуркан.
За редакцією: М. Цуркана
Дизайн видання: Креативна агенція Makoro, Україна

Цей матеріал може бути вільно збережено, відтворено, тиражовано та розповсюджено будь-якою зацікавленою особою виключно з некомерційною або освітньою метою. Будь-яке тиражування, відтворення або подальше некомерційне розповсюдження даного матеріалу може бути здійснено тільки за умови збереження його повного змісту та форми.
Додаткові документи (1) Attachments