ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 14. Спостерігачі, представники ЗМІ, довірені та уповноважені особи (ЧаПи)

Чи може організація партії подавати офіційних спостерігачів не на кожну виборчу дільницю, а одним списком, без конкретизації виборчих дільниць?


ЗАПИТАННЯ:
Чи правильно, що організація партії подає офіційних спостерігачів на кожну виборчу дільницю в межах відповідної ТВК одним списком без конкретизації цих ВД? Наприклад, до однієї ТВК партія подає 50 спостерігачів.
ВІДПОВІДЬ:

Так, правильно
Кількість офіційних спостерігачів від однієї партії чи кандидата Кодексом не обмежується. Закріплення спостерігача за конкретною виборчої дільницею так само не передбачено
.
"5. Офіційний спостерігач від суб'єкта виборчого процесу, громадської організації здійснює спостереження за виборами у межах відповідного територіального округу, в якому він зареєстрований як спостерігач. Офіційний спостерігач від громадської організації, зареєстрований Центральною виборчою комісією, здійснює спостереження за виборами на всій території загальнодержавного округу" (ч.5 ст.58 Кодексу).

Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 14 ''Спостерігачі, представники ЗМІ, довірені та уповноважені особи''

- у розділі "Порядок реєстрації та права представників організацій політичних партій у виборчих комісіях, уповноважених осіб організацій політичних партій, довірених осіб кандидатів, офіційних спостерігачів та засобів масової інформації" на стор.117 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.