ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 14. Спостерігачі, представники ЗМІ, довірені та уповноважені особи (ЧаПи)

Скільки спостерігачів може одночасно знаходитись на виборчій дільниці в умовах карантину?


ЗАПИТАННЯ:
Скільки спостерігачів може знаходитись на виборчій дільниці? А як же карантин?
ВІДПОВІДЬ:

Необмежена кількість
Скільки прийде - стільки і може. Комісія не має права обмежувати їх кількість нічим, ніяк і не керуючись якими би то не було міркуваннями.
З 157 статтею Кримінального кодексу України краще не жартувати:
"1. Перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням, - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк."
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 14 ''Спостерігачі, представники ЗМІ, довірені та уповноважені особи''

- у розділі "Порядок реєстрації та права представників організацій політичних партій у виборчих комісіях, уповноважених осіб організацій політичних партій, довірених осіб кандидатів, офіційних спостерігачів та засобів масової інформації" на стор.117 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року

 

Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.