ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » Законодавство та нормативно-правові акти

Роз’яснення ЦВК щодо фінансування виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 рокуУ зв'язку із чисельними зверненнями територіальних виборчих комісій Центральна виборча комісія листом від 17 серпня 2020 року № 21-33/1-2001 поінформувала обласні, районні, міські, районні в місті Києві територіальні виборчі комісії щодо окремих питань фінансування виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Зокрема, Комісія зазначила, що відповідно до частини п'ятої статті 210 Виборчого кодексу України (далі – Кодекс) постановою Центральної виборчої комісії від 14 серпня 2020 року № 178 затверджено середні норми видатків територіальних та дільничних виборчих комісій на підготовку і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.
Фінансування виборчих комісій здійснюватиметься в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина сьома статті 210 Кодексу).
Згідно з частиною шостою статті 210 Кодексу територіальна виборча комісія у п'ятиденний строк із дня сформування її складу складає відповідно до середніх норм видатків єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення чергових місцевих виборів із включенням до нього власних видатків та видатків дільничних виборчих комісій.
При цьому частиною першою статті 47 Бюджетного кодексу України передбачено, що підставою для затвердження кошторисів є одержання розпорядниками бюджетних коштів відповідних бюджетних асигнувань.
Також звертаємо увагу, що Центральною виборчою комісією за погодженням із Міністерством фінансів України буде здійснено розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів до рівня областей та міста Києва (частини третя, четверта статті 210 Кодексу) для подальшого розподілу субвенції обласними, Київською міською державними адміністраціями між іншими відповідними місцевими бюджетами.
Бюджетні призначення за бюджетною програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" територіальним виборчим комісіям встановлюються на підставі рішень про відповідний місцевий бюджет.
Крім того зауважуємо, що бюджетні асигнування за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" передбачено помісячним розписом асигнувань загального фонду державного бюджету на вересень – листопад 2020 року, тобто на період виборчого процесу місцевих виборів.
Отже, підставою для складання територіальною виборчою комісією єдиного кошторису видатків для підготовки і проведення місцевих виборів,  крім середніх норм видатків, є бюджетні призначення, встановлені рішенням про відповідний місцевий бюджет.
Звертаємо увагу, що затверджений територіальною виборчою комісією єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення місцевих виборів не потребує затвердження Центральною виборчою комісією.
При цьому зазначаємо, що відповідно до частини першої статті 212 Кодексу за рішенням виборчої комісії голова, заступник голови, секретар або в разі їх відмови інші члени територіальної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб для кожної комісії) протягом виборчого процесу можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору.
Згідно з частинами першою, п'ятою статті 195 Кодексу виборчий процес розпочинається за п'ятдесят днів до дня чергових, перших місцевих виборів, тобто на чергових, перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року виборчий процес розпочинається 5 вересня 2020 року.
Виконання членами виборчої комісії своїх повноважень у виборчій комісії на платній основі поза межами виборчого процесу Кодексом не передбачено.
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.